Zlatá medaile pro Zdeňka Motyčku

08.08.2017

Poděkování a velký respekt od vedení společnosti TES s.r.o. a všech spolupracovníků patří našemu kolegovi Zdeňkovi Motyčkovi za dlouhodobé dárcovství krve. V minulých dnech byl Zdeněk oceněn zlatou medailí prof.  MUDr. J. Janského,  kterou Český červený kříž uděluje za dovršených 40 odběrů krve a krevních složek. Zdeněk pracuje v naší společnosti v sekci výzkumu a vývoje jako specialista HW a SW a krev daruje již od svých osmnácti let.  Je aktivním sportovcem, pečuje o své zdraví a také ho prostřednictvím dárcovství krve sám daruje.  Jeho příkladného jednání si velice vážíme. Těší nás,  že v našem týmu je takových odvážných kolegů více, např. Ivo Brhlík, Lucie Fejtová, Pavel Maxa a další se nechají inspirovat.

Stříbrná medaile pro Lucii Fejtovou

26.09.2017

V září dovršila 20 bezpříspěvkových odběrů krve naše kolegyně Lucie Fejtová a byla oceněna stříbrnou medailí prof. MUDr. J. Jánského. Lucii patří velký obdiv všech spolupracovníků a poděkování od vedení společnosti TES, kde pracuje jako asistentka ředitele. K dárcovství ji před čtyřmi lety přivedl její manžel, který je také dlouholetým dárcem krve. A důvod je dle Lucie zřejmý.  Nikdy nevíte, kdy ji budete sami potřebovat!

Vývoj nového softwaru pro diagnostiku velkých asynchronních motorů

30.05.2017

Společnost TES s.r.o. ve spolupráci s Ústavem teoretické a experimentální elektrotechniky VUT v Brně vyvíjí specifický software pro analýzu signálů měřených na napájecích vedeních výkonných asynchronních motorů s použitím metody MCSA (Motor Current Signature Analysis). Software je klíčovou součástí metody diagnostiky stavu asynchronních motorů umožňující periodické analýzy s cílem porovnání vývoje technického stavu motoru v rámci plánu prediktivní údržby a řízení jejich životnosti.  Software společně s měřicím zařízením bude pravidelně využíván pro technické analýzy velkých motorů v jaderných i klasických elektrárnách případně dalších průmyslových podnicích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Školení pro aplikaci programu ANSYS FLUENT

13.04.2017

Společnost TES s.r.o. za podpory americké Brookhaven National Laboratory (BNL) připravila a realizovala specializované školení a výcvik pro efektivní používání softwarového programu ANSYS Fluent pro aplikace na blocích typu VVER-440. Školení bylo realizováno v rámci mezinárodního projektu americké Nuclear Regulatory Commission (US NRC), jehož cílem je poskytnutí technické podpory a zvýšení odborné připravenosti expertů arménského jaderného dozoru (ANRA - Armenian Nuclear Regulatory Authority) a jeho TSO (NRSC - Nuclear and Radiation Safety Centre). Po celé 4 týdny se arménským expertům z NRSC intenzivně věnovali odborníci firmy TES s.r.o, ČVUT Praha, VUT Brno a TechSoft Engineering spol. s.r.o. Školení probíhalo v sídle firmy TES v Třebíči a v učebních prostorech ČVUT v Praze. Od náročného programu si účastníci mohli odpočinout při poznávání pamětihodností Třebíče, Prahy a Brna.

« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 13 18 24 Následující »