Aktuality

Kariéra

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020!

12. 12. 2019

Vážení zákazníci, vážení obchodní partneři a přátelé, děkujeme Vám za spolupráci a důvěru, kterou jste nám věnovali v uplynulém roce. Přejeme Vám klidné Vánoční svátky prožité s těmi, které máte rádi. Do nového roku 2020 Vám přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů a těšíme se na další spolupráci. TES s.r.o.  


Modernizace systému NEMES. Co napsali ve zpravodaji JE Temelín.

4. 9. 2019

V interních novinách ČEZ a.s. ETE (č. 23/2019) vyšel článek hovořící o významu a modernizaci systému NEMES, jehož klíčové HW a SW komponenty dodala naše firma TES s.r.o.Takto o NEMES hovoří Ondřej Trubka, vedoucí skupiny profesní podpora elektro JE Temelín. Zpracovává tisíce různých signálů. Monitoruje všechna důležitá elektrická zařízení v elektrárně. Jeho údaje jsou důležité pro LTO program Temelína. (Pokračování textu…)


Krev je dar života. Oceňujeme našeho kolegu za přínos v ochraně zdraví a života.

29. 8. 2019

Český červený kříž udělil bronzovou medaili našemu kolegovi Ing. Lubomírovi Vlčkovi za dovršení 10 bezpříspěvkových odběrů krve.  Ve společnosti TES si jeho ochoty darovat krev velice vážíme a oceňujeme jeho morální celospolečenský přínos k ochraně a mnohdy záchraně zdraví a  života. V TES není jediný, mezi námi pracují další kolegyně a kolegové, kteří neváhají a pravidelně darují krev. Všem patří naše poděkování.


Diagnostika částečných výbojů na JE Temelín je prováděna za chodu generátoru

26. 6. 2019

Oba generátory o výkonu 1125 MW na Jaderné elektrárně Temelín monitoruje již od roku 2000 on-line diagnostický systém NEMES. O přínosech systému NEMES pro údržbu a servis elektrozařízení na elektrárně Temelín hovoří výkonný ředitel společnosti TES s.r.o.  Ing. Oto Mareček v článku pro časopis All For Power, který v těchto dnech právě vychází. Systém NEMES je postaven na platformě monitorovacího systému MOSAD®, který vyvinula a dodala společnost TES s.r.o. (Pokračování textu…)


Výpočet krize varu v jaderném reaktoru, testujeme ALTHAM C12

26. 6. 2019

Dne 1.1.2019 byla zahájena druhá etapa projektu CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_102/0011478 „Aplikace programů a korelací pro výpočet krize varu v jaderných reaktorech“. Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). V rámci druhé etapy tohoto projektu experti firmy TES s.r.o. ve spolupráci s odborníky z VUT Brno vyvíjejí a ověřují metodické postupy pro bezpečnostní analýzy spojené s hodnocením krize varu v jaderných reaktorech PWR se čtvercovou geometrií jaderného paliva. (Pokračování textu…)


Pro pobočku na JE Temelín hledáme vývojáře SW, analytika ovládajícího programování v C/C++LINUX.Možná práce i z domu.

19. 6. 2019

Do našeho týmu hledáme kolegu, který ovládá programování v C/C++ na platformě LINUX. Pokud máte technické vzdělání v oborech informatika nebo výpočetní technika, přijďte za námi do TES. Zjistěte více o nové pozici.


Příklad dobré praxe – projekt OPPIK Transfer znalostí v oblasti neutronově- fyzikálních výpočtů pro bezpečnostní analýzy JE

30. 5. 2019

V letech 2016 až 2018 byl ve firmě TES s.r.o. v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) pod výzvou „Partnerství znalostního transferu“ realizován projekt „Transfer znalostí v oblasti neutronově-fyzikálních výpočtů pro bezpečnostní analýzy JE“. Tento projekt byl nyní vybrán Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR jako jeden z projektů (Pokračování textu…)


Hledáme TECHNIKA ELEKTRO a SPECIALISTU ELEKTRO

29. 5. 2019

Jste čerstvě po maturitě a hledáte práci? Nebo prostě jen potřebujete vystoupit z rozjetého kolotoče a hledáte nové výzvy? Nabízíme Vám zajímavou práci na pozice TECHNIK ELEKTRO a SPECIALISTA ELEKTRO pro pracoviště TES s.r.o. –JE  Dukovany a TES s.r.o. – JE Temelín. Čerstvé absolventy doškolíme. Kromě nadstandardních zaměstnaneckých benefitů  u nás naleznete příjemné pracovní prostředí, finanční stabilitu středně velké  české firmy a větší  pružnost  při řešení pracovních úkolů. Konkrétní podmínky naleznete zde.


NRC vydala dokument NUREG/IA-0502 zpracovaný v TES v rámci mezinárodního programu CAMP

20. 5. 2019

Firma TES s.r.o. dlouhodobě úzce spolupracuje s U.S. NRC (Nuclear Regulatory Commission of United States of America) v rámci mezinárodního programu CAMP (Code Assessment and Maintenance Program). V rámci této spolupráce se experti firmy TES podílejí na nezávislé validaci výpočtových programů používaných při hodnocení bezpečnosti jaderných zařízení v USA i ve světě. V souvislosti s těmito aktivitami byl nyní vydán dokument „NUREG/IA-0502: Post-Test Analysis of Cold Leg Small Break 4.1% at PSB-VVER Facility using TRACE V5.0“ zpracovaný experty v TES s.r.o. Je to v pořadí už čtvrtý dokument TES s.r.o., který byl vydaný NRC v ediční řadě NUREG/IA. Dokument je volně k dispozici na stránkách NRC: https://www.nrc.gov/reading-rm/doc-collections/nuregs/agreement/ia0502/