Jižní Korea upevňuje strategické partnerství s ČR ve vědě a výzkumu. Jednání s TES o společném R&D projektu.

Kariéra

21. 6. 2021

Ve dnech 17. a 18. června zavítali na návštěvu ČR ministr obchodu, průmyslu a energetiky Jižní Koreje Moon Sund-Wook a CEO firmy Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP). Cílem návštěvy těchto vysokých představitelů korejské vlády a průmyslu bylo posílit a zdůraznit partnerství korejských a českých firem a univerzit v celé řadě inovativních oblastí, vědě a výzkumu ve světle dlouho očekávaného tendru na dostavbu dvou jaderných bloků v Dukovanech.

Dne 18. června 2021 se v souvislosti s výše uvedenou návštěvou generalit zároveň uskutečnil i online pracovní meeting (Joint Working Group Meeting) v rámci tříletého česko-korejského R&D projektu „Výzkum strategií pro zvládání a zmírňování následků událostí v rozšířených projektových podmínkách pro stávající a pokročilé jaderné bloky PWR“ finančně podporovaného agenturami TAČR a KETEP.

V rámci tohoto meetingu experti z TES s.r.o. s partnery z Korejské republiky, mezi které patří právě i KHNP) úspěšně uzavřeli výsledky společné části etapy č. 1 a 2 uvedeného projektu a upřesnili plán pro navazující etapu č. 3. Všichni účastnící meetingu uvítali, že v souvislosti s polevujícími proticovidovými  opatřeními budou moci uskutečnit první prezenční workshop, který je plánován v listopadu 2021 v Korejské republice.