PF 2014

20.12.2013

Vážení obchodní přátelé,

dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci a projevenou důvěru v roce 2013. Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů.

Vedení společnosti TES s.r.o. se svým týmem.

Mezinárodní konference VVER 2013

29.11.2013

Od 11. do 13. listopadu se v pražském hotelu Diplomat konala mezinárodní konference VVER 2013, jejímž partnerem byla i společnost TES. Mezi hlavní diskutovaná témata letos patřily zkušenosti týkající se nových bezpečnostních opatření, dopadů stress testů, zvyšování výkonu a prodlužování životnosti jaderných elektráren.  Výsledky a  zkušenosti naší  firmy z této oblasti prezentoval   Mgr. Jan Frélich  v příspěvku "Činnosti firmy TES s.r.o. v rámci projektu Využití projektových rezerv JE Temelín".

Podzimní CAMP

13.11.2013

Ve dnech 6. až 8. listopadu se Ing. Petr Heralecký ze společnosti TES s.r.o. zúčastnil podzimní konference CAMP (Code Application Maintenance Program)  ve Washingtonu DC v USA. Konference byla pořádána ve spolupráci úřadu U.S. NRC a firmy Information System Laboratory, Inc. Firma TES zde prezentovala výsledky „Post-test výpočtu Upper plennum Break  11% na experimentálním  zařízení PSB VVER v prostředí TH kódů TRACE V5.0 a RELAP5/MOD3.3“. Prezentované výsledky byly nabídnuty a akceptovány jako „In-kind Contribution“ – příspěvek na rozvoj kódu za Českou republiku v rámci mezinárodního programu CAMP.  Publikované výsledky výpočtů v prostředí TH kódu TRACE byly připraveny v rámci výzkumného projektu FI-IM5/150 programu IMPULS sponzorovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky.

Britsko-české jaderné fórum v Praze

06.11.2013

Pod záštitou britského velvyslanectví v Praze se minulý týden (31. října 2013) uskutečnilo první Britsko-české jaderné fórum, jehož se účastnili také zástupci firmy TES. K hlavním tématům setkání několika stovek účastníků z obou zemí patřila nová jaderná výstavba, prodlužování životnosti jaderných elektráren, ukládání jaderného odpadu, financování a právní otázky spojené s jadernou energetikou a další. Konferenci zahájil Lord Hutton, předseda britské Asociace jaderného průmyslu sdružující všechny relevantní britské firmy z daného sektorum, český ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała a Paul Taylor, který řídí obchodní oddělení britských velvyslanectví ve střední a východní Evropě. Cílem setkání byla vzájemná výměna zkušeností a otevření možností spolupráce českých a britských firem jaderného sektoru na projektech v Evropě i ve světě.