Britsko-české jaderné fórum v Praze

06.11.2013

Pod záštitou britského velvyslanectví v Praze se minulý týden (31. října 2013) uskutečnilo první Britsko-české jaderné fórum, jehož se účastnili také zástupci firmy TES. K hlavním tématům setkání několika stovek účastníků z obou zemí patřila nová jaderná výstavba, prodlužování životnosti jaderných elektráren, ukládání jaderného odpadu, financování a právní otázky spojené s jadernou energetikou a další. Konferenci zahájil Lord Hutton, předseda britské Asociace jaderného průmyslu sdružující všechny relevantní britské firmy z daného sektorum, český ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała a Paul Taylor, který řídí obchodní oddělení britských velvyslanectví ve střední a východní Evropě. Cílem setkání byla vzájemná výměna zkušeností a otevření možností spolupráce českých a britských firem jaderného sektoru na projektech v Evropě i ve světě.

TES na konferenci "Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách"

06.11.2013

Ve dnech 22. až 24. října se pracovníci společnosti TES zúčastnili 8. konference „Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách“ v Srní na Šumavě. Konferenci pořádal Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. ve spolupráci se strojními fakultami ČVUT v Praze a ZČU v Plzni, společnostmi ČEZ, a.s. a ÚJV Řež, a.s., Inženýrskou akademií České republiky, ČSNMT a Technologickou platformou „Udržitelná energetika ČR“. Příspěvek a prezentace TES byla věnována on-line diagnostice olejových transformátorů velkých výkonů a detekci a lokalizaci částečných výbojů uvnitř nádoby transformátoru za provozu stroje.

TES sdílí své zkušenosti s ruskými specialisty

06.11.2013

Ve dnech 30.9.2013 až 4.10.2013 firmu TES navštívila delegace koncernu Rosenergoatom (provozovatel všech jaderných elektráren na území Ruské federace). Ruští specialisté se během svého pobytu seznámili s monitorovacími a diagnostickými systémy firmy TES a navštívili naše pracoviště v Třebíči a na JE Temelín. Pro všechny účastníky byly největším přínosem odborné diskuse a výměny provozních zkušeností.

Počítačové modelování přechodových a havarijních stavů s TES na VUT

29.10.2013

Dne 22. října 2013 se na půdě Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně uskutečnil seminář, který spoluorganizovala firma TES. V úvodu semináře proběhala prezentace  společnosti TES a jejich aktivit. Hlavní součástí semináře byl koncept  havarijního odvodu tepla z jaderného bloku, který představili odborníci z firmy TES. Program zahrnoval také přehled opatření, která byla (nebo jsou) realizována v rámci aktivit vyplývajících ze Stress testů a seminář byl zakončen krátkou praktickou ukázkou počítačového modelovaní přechodových a havarijních stavů JE.