Měření vybíjení akubaterií I. kategorie ZN v podmínkách SBO

14.03.2014

Na 3. bloku JE Dukovany právě probíhá plánovaná odstávka, v jejímž průběhu naši specialisté provádějí řadu činností. Firma TES při této odstávce mimo jiné realizovala zkoušku reálné vybíjecí doby akubaterií I. kategorie zajištěného napájení 3. reaktorového bloku v podmínkách simulujících úplný výpadek elektrického napájení elektrárny SBO (Station Blackout).

 

Požadavek na provedení této zkoušky vyplývá z Národního akčního plánu opatření po havárii na JE Fukushima. Analogickou zkoušku budeme letos zajišťovat i na JE Temelín.

TES rozvíjí aktivity v oblasti Perského zálivu

28.01.2014

Dne 21. ledna 2014 bylo podepsáno Memorandum o porozumění mezi TES s.r.o. a společností World Management International. Cílem této dohody je založení obchodního zastoupení TES ve Spojených arabských emirátech. Obchodní zastoupení bude potom koordinovat naše aktivity ve všech zemích Arabského zálivu, především však činnosti na JE Barakah (4xAPR-1400) v SAE, která je momentálně ve výstavbě.

Program TRACE V5.0 schválen pro bezpečnostní analýzy v ČR

20.01.2014

Logo TRACE

V prosinci 2013 byl Odbornou komisí SÚJB zařazen systémový výpočtový program TRACE V5.0 pro uživatele TES s.r.o. do seznamu hodnocených programů dle směrnice SÚJB VDS-030. Pro získání souhlasu SÚJB byla předložena reprezentativní řada dokumentů potvrzujících zkušenosti expertů TES v oblasti T-H analýz pro JE a dokládajících validaci výpočtového programu pro jaderné bloky typu VVER. To umožňuje expertům firmy TES používat tento pokročilý nástroj pro bezpečnostní rozbory událostí na jaderných blocích v ČR.

PF 2014

20.12.2013

Vážení obchodní přátelé,

dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci a projevenou důvěru v roce 2013. Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů.

Vedení společnosti TES s.r.o. se svým týmem.