TES na konferenci "Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách"

06.11.2013

Ve dnech 22. až 24. října se pracovníci společnosti TES zúčastnili 8. konference „Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách“ v Srní na Šumavě. Konferenci pořádal Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. ve spolupráci se strojními fakultami ČVUT v Praze a ZČU v Plzni, společnostmi ČEZ, a.s. a ÚJV Řež, a.s., Inženýrskou akademií České republiky, ČSNMT a Technologickou platformou „Udržitelná energetika ČR“. Příspěvek a prezentace TES byla věnována on-line diagnostice olejových transformátorů velkých výkonů a detekci a lokalizaci částečných výbojů uvnitř nádoby transformátoru za provozu stroje.

TES sdílí své zkušenosti s ruskými specialisty

06.11.2013

Ve dnech 30.9.2013 až 4.10.2013 firmu TES navštívila delegace koncernu Rosenergoatom (provozovatel všech jaderných elektráren na území Ruské federace). Ruští specialisté se během svého pobytu seznámili s monitorovacími a diagnostickými systémy firmy TES a navštívili naše pracoviště v Třebíči a na JE Temelín. Pro všechny účastníky byly největším přínosem odborné diskuse a výměny provozních zkušeností.

Počítačové modelování přechodových a havarijních stavů s TES na VUT

29.10.2013

Dne 22. října 2013 se na půdě Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně uskutečnil seminář, který spoluorganizovala firma TES. V úvodu semináře proběhala prezentace  společnosti TES a jejich aktivit. Hlavní součástí semináře byl koncept  havarijního odvodu tepla z jaderného bloku, který představili odborníci z firmy TES. Program zahrnoval také přehled opatření, která byla (nebo jsou) realizována v rámci aktivit vyplývajících ze Stress testů a seminář byl zakončen krátkou praktickou ukázkou počítačového modelovaní přechodových a havarijních stavů JE.

TES na veletrhu špičkových technologií v Jižní Koreji

17.09.2013

TES in Korea Fair

Společnost TES prezentovala svoje portfolio inženýrských služeb pro jaderný průmysl na speciálně zaměřeném jaderném fóru KONPIX 2013  - Korea Nuclear Power Industry Exhibition, který se konal ve dnech 10. – 13. září v jihokorejském Soulu v rámci mezinárodního veletrhu SIEF 2013 (Soul International Electric Fair).

V průběhu veletrhu navázala společnost TES nové kontakty s partnery, kteří disponují špičkovými technologiemi zvláště v oblasti diagnostiky pro jaderné elektrárny.

Mimo specializovanou jadernou část byl veletrh zaměřen na inovativní technologie v oblasti elektrozařízení a pokrýval poměrně širokou oblast od výroby, přenosu, ukládání energie až po řízení sítě a smart grid.