Mezinárodní konference VVER 2013

29.11.2013

Od 11. do 13. listopadu se v pražském hotelu Diplomat konala mezinárodní konference VVER 2013, jejímž partnerem byla i společnost TES. Mezi hlavní diskutovaná témata letos patřily zkušenosti týkající se nových bezpečnostních opatření, dopadů stress testů, zvyšování výkonu a prodlužování životnosti jaderných elektráren.  Výsledky a  zkušenosti naší  firmy z této oblasti prezentoval   Mgr. Jan Frélich  v příspěvku "Činnosti firmy TES s.r.o. v rámci projektu Využití projektových rezerv JE Temelín".

Podzimní CAMP

13.11.2013

Ve dnech 6. až 8. listopadu se Ing. Petr Heralecký ze společnosti TES s.r.o. zúčastnil podzimní konference CAMP (Code Application Maintenance Program)  ve Washingtonu DC v USA. Konference byla pořádána ve spolupráci úřadu U.S. NRC a firmy Information System Laboratory, Inc. Firma TES zde prezentovala výsledky „Post-test výpočtu Upper plennum Break  11% na experimentálním  zařízení PSB VVER v prostředí TH kódů TRACE V5.0 a RELAP5/MOD3.3“. Prezentované výsledky byly nabídnuty a akceptovány jako „In-kind Contribution“ – příspěvek na rozvoj kódu za Českou republiku v rámci mezinárodního programu CAMP.  Publikované výsledky výpočtů v prostředí TH kódu TRACE byly připraveny v rámci výzkumného projektu FI-IM5/150 programu IMPULS sponzorovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky.

Britsko-české jaderné fórum v Praze

06.11.2013

Pod záštitou britského velvyslanectví v Praze se minulý týden (31. října 2013) uskutečnilo první Britsko-české jaderné fórum, jehož se účastnili také zástupci firmy TES. K hlavním tématům setkání několika stovek účastníků z obou zemí patřila nová jaderná výstavba, prodlužování životnosti jaderných elektráren, ukládání jaderného odpadu, financování a právní otázky spojené s jadernou energetikou a další. Konferenci zahájil Lord Hutton, předseda britské Asociace jaderného průmyslu sdružující všechny relevantní britské firmy z daného sektorum, český ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała a Paul Taylor, který řídí obchodní oddělení britských velvyslanectví ve střední a východní Evropě. Cílem setkání byla vzájemná výměna zkušeností a otevření možností spolupráce českých a britských firem jaderného sektoru na projektech v Evropě i ve světě.

TES na konferenci "Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách"

06.11.2013

Ve dnech 22. až 24. října se pracovníci společnosti TES zúčastnili 8. konference „Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách“ v Srní na Šumavě. Konferenci pořádal Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. ve spolupráci se strojními fakultami ČVUT v Praze a ZČU v Plzni, společnostmi ČEZ, a.s. a ÚJV Řež, a.s., Inženýrskou akademií České republiky, ČSNMT a Technologickou platformou „Udržitelná energetika ČR“. Příspěvek a prezentace TES byla věnována on-line diagnostice olejových transformátorů velkých výkonů a detekci a lokalizaci částečných výbojů uvnitř nádoby transformátoru za provozu stroje.