Podnikatelská mise do Kuvajtu, Dubaje a Ománu

16.11.2015

Mladek

V termínu 31.10. až 6.11.2015 se generální ředitel Ing.Martin Štajgl zúčastnil podnikatelské mise do Kuvajtu, Dubaje a Ománu vedené ministrem průmyslu a obchodu Ing. Janem Mládkem. Mise byla zaměřena na navázání podnikatelských kontaktů. Během cesty se podařilo navázat některé prvotní kontakty, které se budeme snažit dále rozvíjet.

Podpis memoranda v Dubaji (SAE)

22.09.2015

Memorandum prezentace TES

Dne 9.9.2015 podepsala firma TES s.r.o. v Dubaji memorandum o spolupráci v oblasti energetiky a jaderné energetiky s firmou Al Sudain Holdings. Pánové Martin Štajgl a Ahmed Al Sudain tak završili svými podpisy úsilí o navázání vzájemné spolupráce.

Na základě této dohody budou obě firmy spolupracovat na rozvoji aktivit v zemích Blízkého východu, zejména v SAE, Egyptě a Jordánsku. Hlavní oblastí zájmu je obor jaderné energetiky, nicméně pokud se vyskytnou zajímavé příležitosti, spolupráce může být rozšířena i do jiných oblastí jako např. energetika obecně, vzdělávání a školení odborníků, stavba přenosových sítí, investiční výstavba, apod. 

Podpisu se zúčastnili zleva pánové výkonný ředitel firmy Al Sudain Holdings Mohammad Sulaiman, za CzechTrade v Dubaji Roman Mišek a za DWM Ibrahim Wassouf. Memorandum je příslibem úzké a tvořivé spolupráce mezi oběma firmami a přispěje k rozvoji jaderné energetiky v oblasti Arabského zálivu.

Konference v rámci Dnů SÚJV v České republice

23.10.2015

Konference_Den SUJV v CR

Dne 22. října 2012 se společnost TES s.r.o. zúčastnila konference uspořádané u příležitosti 60 let od založení Spojeného ústavu jaderných výzkumů (SÚJV) v Dubně. Akce se konala v pražském konferenčním a společenském centru „Profesní dům“ v rámci Dnů SÚJV v ČR. V příspěvcích bylo referováno především o dosažených výsledcích a dalších perspektivách. Dále byly poskytnuty informace o běžících a budoucích významných projektech SÚJV. V rámci setkání se zástupci SÚJV proběhla prezentace českých firem a institucí formou posterů (roll-upů).

Podzimní konference CSARP/MCAP

21.09.2015

CSARP_MCAP2

Ve dnech 14. až 17. září 2015 se Ing. Tomáš Růžička ze společnosti TES s.r.o. zúčastnil podzimní konference CSARP/MCAP (Cooperative Severe Accident Research Program / MELCOR Code Assessment Program), která proběhla ve městě Albuquerque, stát New Mexico, USA. Konference byla pořádána americkým dozorným úřadem U.S. NRC. Cílem konference byla výměna zkušeností mezinárodní skupiny uživatelů výpočtového programu MELCOR používaného pro analýzu a predikci těžkých havárií jaderných zařízení.